Flag Football Schedule

Fall Gentlemens Flag Football at Juanita HS Tuesdays

Sponsors

Tuesday, October 23

  Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  Feed the Hawks [44]
vs
 
  THE TRIBE [14]
POTG: Chris M
7:45 PM
 
  Slow and Sweaty [26]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [28]
POTG: Evan A
 
  Hateful Eight [44]
vs
 
  The Fear Boners [20]
POTG: Jameson K
8:45 PM
 
  Wedgewood [42]
vs
 
  Remember the Titans [20]
POTG: Jordan P
 
  Freeballers [34]
vs
 
  West2East [34]
POTG: Decker D
9:45 PM
 
  Golden Arm [34]
vs
 
  X-Force - Indy #FF22 [0]
POTG: Dillon B
 
  Clash [22]
vs
 
  Mel Kipers Best Available [50]
POTG: greg P

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, October 30

  Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  THE TRIBE [27]
vs
 
  Wedgewood [25]
POTG: Jason A
 
  Feed the Hawks [52]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [18]
POTG: Tyler B
7:45 PM
 
  Clash [36]
vs
 
  X-Force - Indy #FF22 [36]
POTG: Cameron S
 
  Hateful Eight [50]
vs
 
  Slow and Sweaty [20]
POTG: Travis B
8:45 PM
 
  Golden Arm [66]
vs
 
  Remember the Titans [26]
POTG: Ted H
9:45 PM
 
  Freeballers [45]
vs
 
  Mel Kipers Best Available [16]
POTG: Jonathan P
 
  The Fear Boners [38]
vs
 
  West2East [39]
POTG: Decker D

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 6

Lights forfeited to Golden Arm.
  Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  THE TRIBE [32]
vs
 
  Slow and Sweaty [19]
POTG: Logan G
7:45 PM
 
  Hateful Eight [37]
vs
 
  Clash [20]
POTG: Jonathan P
8:45 PM
 
  X-Force - Indy #FF22 [18]
vs
 
  Wedgewood [24]
POTG: Jordan B
 
  The Fear Boners [38]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [38]
POTG: Trevor C
9:45 PM
 
  West2East [70]
vs
 
  Remember the Titans [6]
POTG: Daniel M
 
  Golden Arm [40]
vs
 
  Freeballers [44]
POTG: Jordan K

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 13

  Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  THE TRIBE [22]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [25]
POTG: Evan A
 
  Clash [46]
vs
 
  Remember the Titans [12]
POTG: Joey R
7:45 PM
 
  Freeballers [36]
vs
 
  Hateful Eight [28]
POTG: Eric E
 
  Feed the Hawks [29]
vs
 
  West2East [28]
POTG: Chris M
8:45 PM
 
  Mel Kipers Best Available [18]
vs
 
  The Fear Boners [51]
POTG: josh l
 
  Golden Arm [34]
vs
 
  Wedgewood [44]
POTG: Jordan B
9:45 PM
 
  X-Force - Indy #FF22 [58]
vs
 
  Slow and Sweaty [20]
POTG: Spencer S

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 20

Wedgewood forfeited to The Fear Boners.
Remember the Titans forfeited to X-Force - Indy #FF22.
Hateful Eight forfeited to West2East.
  Field 1 Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  Mel Kipers Best Available [30]
vs
 
  THE TRIBE [42]
POTG: Resilience I
 
  Feed the Hawks [44]
vs
 
  Freeballers [32]
POTG: Justin H
8:45 PM
 
  Slow and Sweaty [34]
vs
 
  Golden Arm [65]
POTG: John T
9:45 PM
 
  Clash [20]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [50]
POTG: Caleb

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 27

  Field 1 Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  Clash [12]
vs
 
  Golden Arm [48]
POTG: Michael B
 
  West2East [38]
vs
 
  THE TRIBE [18]
POTG: Decker D
7:45 PM
 
  Hateful Eight [28]
vs
 
  Feed the Hawks [58]
POTG: Travis M
8:45 PM
 
  Mel Kipers Best Available [40]
vs
 
  X-Force - Indy #FF22 [26]
POTG: greg P
9:45 PM
 
  Slow and Sweaty [30]
vs
 
  Wedgewood [39]
POTG: Luke R
 
  Remember the Titans [18]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [72]
POTG: Brett A
 
  Freeballers [20]
vs
 
  The Fear Boners [40]
POTG: Kelly M

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, December 4

PLAYOFFS View Bracket
  Field 2 Field 3
6:45 PM
 
  Hateful Eight [18]
vs
 
  West2East [30]
POTG: Ben W
 
  Clash [12]
vs
 
  THE TRIBE [34]
POTG: Brotherhood I
7:45 PM
 
  West2East [40]
vs
 
  Golden Arm [15]
POTG: Adam G
 
  THE TRIBE [35]
vs
 
  Wedgewood [30]
POTG: Brotherhood I
8:45 PM
 
  Freeballers [30]
vs
 
  The Fear Boners [32]
POTG: Kelly M
 
  Mel Kipers Best Available [28]
vs
 
  X-Force - Indy #FF22 [27]
POTG: greg P
9:45 PM
 
  The Fear Boners [30]
vs
 
  Feed the Hawks [34]
POTG: Travis 3TD
 
  Mel Kipers Best Available [20]
vs
 
  Sea Bass and the Fellas [46]
POTG: Brett A

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, December 11

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 3
8:45 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)